A tavalyi tanév végén három napos hittan tábort szerveztünk a felső évfolyam diákjai számára. Szállásunkat az egri Érseki Szent József kollégiumban foglaltuk el, étkezésünket a Szent József Konyha és Étterem biztosította.

Eger város látnivalóinak felfedezését a várral kezdtük. Magyarország leghíresebb törökkori vára számos érdekes kiállításnak ad otthont. A Hősök termében 1552. évi dicsőséges győzelem résztvevőire emlékezhettünk. A gótikus püspöki palota emeletén látványos vártörténeti kiállításon ismerkedtünk meg a végvári élet mindennapjaival, az 1552-es, híres török ostrom részleteivel, majd az 1596-os végzetes csata következményeivel és a törökök 91 évvel későbbi kiűzésének körülményeivel. Az élményt makettek, viseletrekonstrukciók, hanghatások és pirotechnikai elemek tették teljessé. Korhű ruhába öltözött hagyományőrzők fegyverbemutatóján hallhattuk a puskák ropogását. A Panoptikum termeiben az Egri Csillagok jól ismert alakjai elevenedtek meg viaszszobrok formájában. A Dobó-bástyán kialakított Fegyvermustra interaktív kiállításon áttekinthettük a hadászat fejlődését, a középkortól az I. világháborúban használt fegyverekig. A Kazamata kaszárnyatermeiben látható kiállítások a vár építéstörténetét, a várharcászatot és az Egri csillagok című regényt mutatták be.

A Gárdonyi Géza Emlékházban írta az író több regényét is, de a legkiemelkedőbb mind közül az 1901-ben elkészült Egri csillagok című történelmi regénye. Dolgozó- és hálószobája, bútorai és könyvgyűjteménye segítettek elképzelni az író alkotó mindennapjait.

Táborunk második napján az Egri Érseki Palotába látogattunk el. Az egyházművészeti kiállításon tárlatvezető segítségével ismerkedhettünk meg a mindenkori egri püspökök, érsekek életével, munkásságával. A püspöki rezidencia megépítése közben létrejövő hatalmas pincerendszer felfrissített bennünket a kánikulában. Tárlatvezetőnk segítségével a statikailag megerősített, kézi erővel vájt ódon falak között sétálhattunk, miközben megismerhettük a pince történetét.

A délután egy különleges kiállításon vettünk részt, melyben egyik fontos érzékszervünket, a szemünket kellett „kikapcsolni”.  A vakok világát bemutató kiállításon teljes sötétségben jártuk végig a termeket.

Utolsó napon az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem főépületében található Csillagvizsgálóba látogattunk el. A Barna György Optikatörténeti kiállításán mikroszkópok, lencsék, régi videokamerák, hatalmas fényképezőgépek sokaságát tekinthettük meg. A Tudományos Játszóházban szó szerint kézzelfoghatóvá váltak a fizikai jelenségek. A kísérleteken keresztül ismerkedhettünk meg a világ működésével. A Panoráma Teraszon teljes 360 fokban körbe tudtunk nézni a város fölött. A torony csúcsán egy hatalmas fényképezőgép (Camera obscura) vetítette ki a város élő képét egy asztal lapjára.

A nyári hittantábor szervezésénél figyelembe vettük a tanév mottóját: „Péter hitével tekintsünk Jézusra!” Igyekeztünk lelki programjainkkal is az Istennel és egymással való kapcsolatunkat erősíteni. Reggeli imáinkban kértük Isten áldását a napunkra, közös együttlétünkre, szeretteinkre. A tábor ideje alatt ellátogattunk a Dobó téren található Minorita templomba, ahol hétfő délután egyénileg tudtunk imádkozni, elcsendesedni. Ugyanitt kedden délután a lengyel származású Cebula Pawel OFM által bemutatott szentmisén vettünk részt. A szerda reggelt az Egri Szent Bernát-templomban kezdtük, ahol Szabó József atya tanított bennünket a szentmisén Isten mélyebb szeretetének befogadására.

Lélekben feltöltődve, élményekkel gazdagon érkeztünk haza.